דלג אל

הצהרת נגישות

העשרה - ל"ג בעומר

ל"ג בעומר

ל"ג בעומר הפך להיות חג שנוי במחלוקת בשנים האחרונות. יש האומרים שצריך לשנות את אופי החג ולוותר על הדלקת המדורות, בשל זיהום הסביבה הגבוה לו הן גורמות, זיהום ברמה הגבוהה ביותר מזה הנגרם בכל ימות השנה. מצד שני יש האומרים שלא צריך לפגוע ברוח החג ומנהגיו אלא למצוא את הדרך הטובה ביותר לחגוג אותו תוך פגיעה מינימלית בסביבה. 

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

מדענים ששינו את העולם
אילו המצאות שינו את העולם? מי המדענים העומדים מאחוריהן? ומי מהם זכה לפרס נובל בשל המצאתו?
גוף וחומר, מסה ונפח של גופים
התכונות נפח ומסה מאפיינות כל חומר וכל גוף. תכונות אלה נשמרות גם בשינוי הצורה. רק תוספת או גריעה של חומר מהגוף תביא לשינוי כמות החומר = המסה.
הקשר הכימי
עולמנו לא יהיה מוכר לנו בלא הידע וההבנה של תהליכים בכימיה. חקר חומרים, פיתוח מוצרים, אנרגייה שימושית, מזונות ותרופות שאנו צורכים – לכולם קשר למדע הכימיה ותלו...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.