דלג אל

הצהרת נגישות

יום ירושלים

יום ירושלים

כ"ח באייר תשכ"ז, היום הרביעי למלחמת ששת הימים, הוא היום בו נכנסו כוחות צבא הגנה לישראל לירושלים העתיקה ושחררוה מעול הכיבוש הזר. מאז מצוין זה כיום ירושלים.

ירושלים נוסדה על ידי דוד המלך כדי לחבר יחדיו את שבטי ישראל. ירושלים היא גם מקום החיבור בין עם ישראל לאלוהיו. הכיסופים לירושלים אינם רק למקום אלא גם לתודעה של חיים שלמים ומלאים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

ימי עזרא ונחמיה
כמאה שנה אחרי הכרזת כורש עלו ארצה עזרא ונחמיה. יחד ולחוד פעלו לעיצוב הזהות היהודית ולגיבושה. פעולותיו של עזרא בתחום הדת התוו במידה רבה ביהדות אורח חיים המושת...
ליל הבדולח
בליל הבדולח בפעם הראשונה ארגן המשטר הנאצי פעילות אלימה ורצח בהיקפים נרחבים. תשעים ואחד יהודים נרצחו, מאות בתי כנסת הועלו באש, בתי מגורים וחנויות נבזזו.
יהדות ספרד
במשך למעלה מאלף שנים התקיימו בספרד חיים יהודים תוססים ועשירים. תור הזהב בספרד הותיר את חותמו על העולם היהודי והתרבות המערבית, ונגדע באחת עם גירוש ספרד
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.