דלג אל

הצהרת נגישות

יום ירושלים

יום ירושלים

כ"ח באייר תשכ"ז, היום הרביעי למלחמת ששת הימים, הוא היום בו נכנסו כוחות צבא הגנה לישראל לירושלים העתיקה ושחררוה מעול הכיבוש הזר. מאז מצוין זה כיום ירושלים.

ירושלים נוסדה על ידי דוד המלך כדי לחבר יחדיו את שבטי ישראל. ירושלים היא גם מקום החיבור בין עם ישראל לאלוהיו. הכיסופים לירושלים אינם רק למקום אלא גם לתודעה של חיים שלמים ומלאים.

בדף זה פעילויות וחומרי הוראה על משמעותה של ירושלים, על הערכים, הרעיונות והתקוות הגלומים בה, כפי שהם באים לידי ביטוי בהיסטוריה שלה.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

המהפכה האמריקאית
המהפכה האמריקאית החלה בסכסוך על מיסים וייצוג שנתגלע בין המתיישבים בחוף המזרחי של אמריקה הצפונית לבין השלטון הבריטי. ואולם ביסוד הסכסוך עמדה תפיסת עולם שונה ע...
העלייה מברית-המועצות
במשך 30 שנים ויותר לא הורשו יהודי ברית המועצות לעלות לישראל ונותרו מבודדים מאחורי מסך הברזל. תנועה מחאה עולמית הביאה בסופו של דבר לעלייתם ארצה של למעלה ממליו...
מלחמת העצמאות
המאבק לעצמאות היה המאבק המלחמתי הקשה והממושך ביותר שידעה המדינה, אבל בסיומו נוצרה דמותם של המדינה ושל צבאה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.