דלג אל

תחום דעת:
אסטרונומיה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
אנגלית
שכבות גיל:
ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
future learn
משך הקורס:
4 שבועות
פותח ע"י:
The Open University uk
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

מדע החלל
מרצה: Andrew Norton ; Monica Grady

מיסודות האסטרונומיה והצפייה בכוכבים אל המדע מאחורי לידתו של כוכב, קורס זה של ארבעה שבועות ישנה את דרך ההתבוננות שלכם בשמי הלילה.

תבחנו את קבוצת הכוכבים המפורסמת אוריון אשר היוונים הקדמונים האמינו בהיותו צייד שהוצב בין כוכבים בידי זאוס עצמו.

החל מהערפילית המפורסמת היכן שנוצרים כוכבים וכוכבי לכת חדשים, תתבוננו בשבעת הכוכבים הבוהקים הבונים את קבוצת אוריון כולל הסופר ענקים ביטלג'וז וריגל, באמצעות תמונות באיכות גבוהה מטלסקופים כגון האבל.

תתוודעו אל כוכבי לכת, כוכבי לכת הסובבים כוכבים אחרים כפי שאנו סובבים סביב השמש ואולי שומרים את הסודות לחיים מחוץ למערכת השמש. לבסוף תחשבו על שביל החלב, הגלקסיה שבה מערכת השמש שלנו אינה אלא חלק קטן, ותהרהרו בהיסטוריה של היקום מהמפץ הגדול ועד ימינו.

אולי תתעניינו גם ב...

מבוא לפסיכולוגיה
מהי פסיכולוגיה? פסיכולוגיה היא תחום מחקר מדעי שמנסה לזהות ולהבין את הגורמים השונים שמשפיעים על האופן שבו בני אדם, כלומר אנחנו, מתנהגים בעולם.
ביואתיקה – מה נכון וראוי לעשות בטיפול ובמחקר רפואי
האם נכון להמשיך לטפל באלפי פליטים סורים ובפצועי מדינת אויב? האם ייתכן שייערכו ניסויים בחיילי צה״ל ללא הסכמה? האם הורים רשאים למנוע טיפול מילדם על רקע האמונה ...
"להבין צמחים – חלק א: צמח – מה הוא יודע?"
כיצד הצמחים חווים את העולם? האם צמחים רואים, שומעים ומריחים? מתוך הדגשת המחקר הביולוגי העדכני, נבחן את חייהם הפנימיים של הצמחים, ונגלה שיש לנו הרבה יותר במשו...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.