דלג אל

תכנות משחקים

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
מדעי המחשב
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
אנגלית
שכבות גיל:
ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
coursera
משך הקורס:
12 שבועות
פותח ע"י:
University of Colorado System
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

תכנות משחקים
מרצה: Dr. Tim "Dr. T" Chamillard

קורס תכנות משחק למתחילים עם C# מלמד כיצד לפתח משחקי וידאו באמצעות שפת התכנות C# ולמה להשתמש ב-C# במקום ++C, ג'אווה, אקשן סקריפט או שפת תכנות אחרת שאולי שמעתם עליה.
שימוש ב-C# מאפשר לנו להשתמש בקוד פתוח של MonoGame אשר מסייע לנו לפתח במהירות משחקים בעבור Windows, iOS, Mac OS X ואחרים. כמו כן מנוע המשחק Unity פופולרי מאוד בקרב מפתחי המשחק Indie, ו-C# היא אחת משפות התכנות שתוכלו להשתמש בהן בסביבת Unity. לבסוף, C# היא שפת תכנות טובה מאוד ללימוד תכנות. הערה זו חשובה מאחר שהקורס אינו מניח שיש לכם ניסיון מוקדם בתכנות. אל תדאגו אם מעולם לא כתבתם קוד. נתחיל מההתחלה ונתקדם עד לבניית משחק קטן ושלם בסוף הקורס.
במהלך הקורס תלמדו יסודות בתכנות החלים על שפות תכנות רבות כולל C#, ותלמדו גם כיצד ליישם את היסודות האלה בפיתוח משחקים: ציור של כל הישויות בעולם המשחק, עדכון עולם המשחק בהתבסס על קלט משתמש ופיזיקה פשוטה, שימוש במוזיקה ובאפקטים קוליים במשחקים שלכם וכן הלאה. תכנות מחשבים מהנה מאוד; תכנות משחקים טוב אפילו יותר! אזהרה: קורס תכנות למתחילים אינו קל בעיקר משום שהוא ברמת שנה א' במכללה. עמידה באתגרים שהקורס מציג, בד בבד עם שליטה בחומר, תתגמל אתכם, אבל תדרוש מכם עבודה קשה ואולי אף תגרום לכם לשחרר כמה קללות לאורך הדרך.

אולי תתעניינו גם ב...

גנטיקה
נלמד על עקרונות היסוד של תורשה, ביטוי גנים, מוטציה וּוריאציה, פיתוח תכונות ביולוגיות פשוטות ומורכבות, מוצא האדם ואבולוציה ורכישת מידע גנטי אישי.
ללמוד איך ללמוד
איך ללמוד מתמטיקה הוא קורס חינם בקצב אישי ללומדים בכל רמות המתמטיקה. הקורס משלב מידע חשוב מאוד על המוח ועל למידה עם ראיות חדשות על הדרכים הטובות ביותר לגשת א...
מגפות – הדינמיות של מחלות מידבקות
בקורס זה נחקור את הנושאים העיקריים של הדינמיקה של מחלות זיהומיות, נתמקד במחלות ספציפיות. כמו כן נדון כיצד טלפונים ניידים ומדיה חברתית מחוללים מהפכה במחלות.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.