דלג אל

מספרי פיבונצ'י ויחס הזהב

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
מתמטיקה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
אנגלית
שכבות גיל:
ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
coursera
משך הקורס:
3 שבועות
פותח ע"י:
The Hong Kong University of Science and Technology
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

מספרי פיבונאצ'י ויחס הזהב
מרצה:

זהו קורס על מספרי פיבונאצ'י, יחס הזהב והיחסים ביניהם. בקורס זה נלמד על מקורם של מספרי פיבונאצ'י ויחס הזהב, וניצור נוסחה לחישוב כל מספר פיבונאצ'י לפי יחס הזהב.

נלמד להוסיף סדרות של מספרי פיבונאצ'י והריבועים שלהם, ונחשוף את המתמטיקה מאחורי הפרדוקס המפורסם המכוּנה Bamboozlement Fibonacci.

נבנה ספירלת זהב יפה, אפילו יפה יותר מספירלת פיבונאצ'י, ונלמד מדוע מספרי פיבונאצ'י עשויים להופיע במפתיע בטבע. הערות המרצה לקורס, בעיות ופתרונות אפשר להוריד בלא תשלום מ- http://bookboon.com/en/fibonacci-numbers-and-the-golden-ratio-ebook
ראו גם סרטון לסקירה כללית של הקורס: https://youtu.be/GRthNC0_mrU

אולי תתעניינו גם ב...

ההיסטוריה של הרפואה בימי הביניים דרך כתבי יד יהודיים
זהו קורס מרתק המציג בפנינו מקרה בוחן של כתב יד בודד בעברית ודרכו מספר על הרפואה בימי הביניים ועל הדרכים שבהן למדו – לא רק לפני האינטרנט אלא לפני המצאת הדפוס.
פלטפורמת הארדואינו ושפת C
אַרְדוּאִינוֹ היא לוח פיתוח ופלטפורמת חומרה בקוד פתוח לבניית התקנים דיגיטליים וחפצים אינטראקטיביים היכולים לחוש את העולם הפיזי סביבם ולשלוט בו. בקורס זה נלמד...
חדשנות בהוראה בעידן הניו מדיה
כיצד משפיעה הטכנולוגיה החדשה, כלי הניו מדיה, על חינוך ילדינו וכיצד אפשר לכוון השפעות אלה לטובת החינוך? הקורס מציע מבט צעיר וחדשני על מקומה של הטכנולוגיה בחיי...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.