דלג אל

רעיונות מרכזיים בתרבות המערב

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

נושאים ותחומי דעת:
מדעי הרוח
פדגוגיות יעודיות:
למידה בינתחומית, למידה רב-תחומית, למידה עצמאית
מסגרות חינוכיות:
כיתות מחוננים
שלבי חינוך:
חטיבה עליונה
סוגי התוכן:
יחידת הוראה
פותח ע"י:
צוות התיכון הישראלי למדעים ולאומנויות
שפה:
עברית

כיצד התפתחו הרעיונות המרכזיים של תרבות המערב?

"רעיונות מרכזיים בתרבות המערב" היא תוכנית ייחודית שפותחה בתיכון הישראלי למדעים ולאומנויות. מדובר בתוכנית לימודים לחמש יחידות בגרות והיא ליבתו של מסלול לימודים במגמת מדעי הרוח. התוכנית נועדה להציג את הרעיונות המרכזיים בתרבות המערב, כולל התרבות היהודית, בהתפתחותם הרעיונית וההיסטורית באופן על-תחומי.

התוכנית מאורגנת כך שתעקוב אחר התפתחותם של הרעיונות המרכזיים בתרבות המערב משורשיהם ביהדות ובעולם היווני. הרציונל שמאחורי העיקרון המארגן של התוכנית מנסה לשלב שני אידיאלים מרכזיים בהוראת תחומי הרוח: רוחב – הכרת תקופות היסטוריות ורעיונות רבים ככל האפשר. עומק – הבנת רעיון, השתמעויותיו וקשריו עם שאלות, בעיות ורעיונות אחרים. שני אידיאלים אלה מתאימים במיוחד לתוכנית לימודים למחוננים ולמצטיינים. חוברת התוכנית התפרסמה במאגר הידע מחוננט.

אולי תתעניינו גם ב...

אי האוגים
כיצד מתקבלות החלטות בתנאי אי-ודאות? מבוא לתורת המשחקים
הילד המחונן: מושגים מרכזיים בתאוריה של דברובסקי
מחוננים הם יותר מהאינטליגנציה שלהם. אילו מאפיינים רגשיים וחברתיים מתלווים למחוננות?
המלצות לספרי קריאה
המלצות לספרי קריאה העוסקים בגיבורים מחוננים או מצטיינים
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.